Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Сингаї

СИНГАЇ — село, центр сільської Ради, розта­шоване на берегах річки Синявки, притоки Ужа, за 8 км на північний схід від районного центру й залізничної станції Коростень, на автошляху Ковель — Київ. Дворів — 242. Населення — 872 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пунк­ти Грозине, Немирівка, Шатрище.
На території Сингаїв розміщене виробничий відділок колгоспу «Зоря» (центральна садиба в с. Немирівці), за яким закріплено 2501 га сіль­ськогосподарських угідь, у т. ч. 1730 га орної зем­лі. Тут вирощують зернові культури, льон, кар­топлю. Тваринництво м’ясо-молочного напряму. В селищі Грозине знаходиться Житомирська об­ласна державна сільськогосподарська дослідна станція (з 1955 р.) і Поліська філія Українського науково-дослідного інституту механізації та електрифікації сільського господарства (з 1966 року), у яких працює 15 кандидатів сільськогос­подарських наук. За успіхи в розвитку сільського господарства, науки й культури орденами й ме­далями відзначено 118 чоловік, у т. ч. доярку Житомирської обласної державної сільськогос­подарської станції Г. А. Дмитренко — орденом Леніна.
У Сингаях є будинок культури на 200 місць, бібліотека з книжковим фондом 7 тис. томів. Учні навчаються в середній школі с. Грозиного, директором якої працює заслужений учитель УРСР В. С. Мільчуцький.
У партійній організації (створена 1929 року) налічується 25 комуністів, у комсомольській (створена 1925 року) — 30 членів ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про Сингаї датується 1691 роком.
Радянську владу встановлено в грудні 1917 року.
Під час Великої Вітчизняної війни проти ні­мецько-фашистських загарбників билося 210 жи­телів села, з них 134 нагороджено орденами й ме­далями. 96 чоловік загинуло смертю хоробрих. Уродженцю с. Шатрища М. І. Яневичу присвоєно звання Героя Радянського Союзу, 1946 року на честь 89 визволителів села й односельців, які полягли в боях з ворогом, споруджено обеліск Слави. В селищі Грозиному в 1970 році вста­новлено пам’ятник В. І. Леніну.
У Сингаях народився В. Л. Юхимович, у Шат­рищах— П. Ф. Сингаївський, М. Ф. Сингаївський — українські радянські письменники.
Поблизу сіл Немирівки й Шатрища виявлено 2 давньоруські курганні могильники.

Сучасна карта - Сингаї