Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Великий Луг

ВЕЛИКИЙ ЛУГ — село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км від районного центру та за 6 км від залізничної станції Курне. Дворів — 305. Населення — 979 чоловік. Сільраді підпоряд­ковані села Новини й Червоносілка.
На території Великого Лугу міститься цент­ральна садиба колгоспу ім. Леніна, який оброб­ляє 2250 га землі, в т. ч. 1654 га орної. Виро­щують переважно зернові культури, а також льон та хміль. Розвинуте м'ясо-молочне тварин­ництво. На базі колгоспу працює обласна школа передового досвіду вирощування високих уро­жаїв хмелю. З допоміжних підприємств є це­гельний завод. У 1939—1940 роках колгосп був учасником Всесоюзної сільськогосподарської ви­ставки в Москві.
За успіхи в розвитку народного господарства 141 чоловік відзначений урядовими нагородами. Серед них орденом Леніна нагороджені колгосп­ниці А. Й. Корнійчук, X. Г. Семенюк, О. С. Чор­на, орденом Трудового Червоного Прапора — до­ярка С. О. Ковальчук, орденом Жовтневої Рево­люції — ланкова Ф. М. Люшненко.
Великий Луг — батьківщина 7 Героїв Соціа­лістичної Праці: М. М. Бондар, А. В. Глухівської, К. П. Люшненка, Н. С. Люшненко, Ф. М. Люш­ненко, О. С. Осипчук, П. Г. Чухно.
Тут працює середня школа, де 21 учитель на­вчає 334 учні, будинок культури із залом на 250 місць, бібліотека з фондом 7728 книжок, краєзнавчий музей на громадських засадах, фельдшерсько-акушерський пункт з пологовим відділенням, відділення зв'язку.
Партійна організація села налічує 29 комуні­стів, комсомольська 104 члени BЛKCM.
Село засноване в XVIІ столітті.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни захи­щали Вітчизну 150 жителів села. За тимчасової німецько-фашистської окупації у районі села активно діяли партизанські загони з'єднання С. Ф. Маликова. В боях проти фашистів полягли 57 жителів села, на їх честь односельці встано­вили обеліск Слави. За мужність і героїзм, вияв­лені в боротьбі з гітлерівцями, 81 чоловік наго­роджений орденами й медалями СРСР.
На центральній вулиці Великого Лугу спо­руджено пам'ятник В. І. Леніну.

Сучасна карта - Великий Луг