Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Гуто-Мар'ятин

ГУТО-МАР'ЯТИН — село, центр сільської Ради, розташоване за 44 км на південний схід від ра­йонного центру. До залізничної станції Малин — 44 км. Дворів — 55. Населення — 183 чоловіка. Сільській Раді підпорядковані села Рубежівка, Сингаї, Славковиці, Старий Кужіль.
На території Гуто-Мар'ятина міститься цент­ральна садиба колгоспу «Рассвет», за яким за­кріплено 2228 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. орної землі 1607 га. Колгосп вирощує зернові культури, льон, картоплю. Господарство — м'ясо-молочного напряму. Урядових нагород удо­стоєні 27 колгоспників.
В Гуто-Мар'ятині є восьмирічна школа, 18 учи­телів якої навчають 117 учнів, клуб, бібліотека з книжковим фондом 10,7 тис. примірників, мед­пункт, відділення зв'язку, сільмаг.
У колгоспній парторганізації (виникла 1930 року) — 25 комуністів, у двох комсомольських (колгоспній і шкільній) — 42 комсомольці.
Засноване село в кінці XIX століття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
У 1921 році через село Гуто-Мар'ятин, пере­слідуючи банду Тютюнника, проходила дивізія легендарного героя громадянської війни Г. І. Котовського.
Під час Великої Вітчизняної війни 105 жите­лів мужньо боролися проти німецько-фашист­ських загарбників, з них 11 чоловік нагороджені орденами і медалями; 62 чоловіка загинули смертю хоробрих. 1958 року воїнам села, які загинули, захищаючи Батьківщину, встановлено пам'ятник.

Сучасна карта - Гуто-Мар'ятин