Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Чорнорудка

ЧОРНОРУДКА — село, центр сільської Ради. Розташована на верхів'ях річки Постола (при­тока Роставиці), за 24 км на північний захід від районного центру та за 2 км від найближчої залізничної станції Чорнорудка. Дворів — 643. Населення — 1957 чоловік. Сільраді підпорядко­вані с. Жовтневе і робітниче селище Звиняче.
На території Чорнорудки розміщені централь­на садиба колгоспу «Шлях Леніна», за яким за­кріплено 3247 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2993 га орної землі, та центральна садиба радгоспу (2984 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2803 га орної землі). В колгоспі виро­щують зернові й технічні культури, розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. Радгосп спеціалізу­ється на вирощуванні насіння зернових культур.
У селі працюють середня і восьмирічна шко­ли, де 32 вчителі навчають 573 учнів, будинок культури, дві бібліотеки з фондом 14,8 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячі ясла, відділення зв'язку, 4 магазини.
Партійна організація об'єднує 48 комуністів, комсомольська (осередок створено 1923 року) — 207 членів ВЛКСМ.
За успіхи в праці 53 трудівників села наго­роджено орденами й медалями СРСР, серед них голову колгоспу В. Й. Онищука, ланкових М. І. Дітківську, А. Р. Романчук — орденом Леніна; бригадира колгоспу М. Н. Мусійчука, завідуючу відділенням зв'язку Н. С. Чмирук — орденом Жовтневої Революції. Звання Героя Соціалістичної Праці удостоєні бригадири-хмелярі П. Д. Дзюба, Л. Ю. Іщук та ланкова В. X. За- гранична.
Село відоме з першої половини XVII сто­ліття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 ро­ку. Колективне господарство — комуну «Вперед» організовано 1923 року.
В боях з німецько-фашистськими загарбни­ками брало участь 650 жителів села, з них 205— загинуло, 298 — нагороджено орденами й меда­лями. В. М. Фіщук удостоєний звання Героя Радянського Союзу.
1952 року встановлено пам'ятник воїнам-односельцям, а 1965 року — обеліск вічної Слави 176 воїнам-визволителям села, які полягли смертю хоробрих у роки Великої Вітчизняної війни.
В Чорнорудці народилися: І. Т. Катеринич — Герой Соціалістичної Праці, лауреат Державної премії СРСР, один із конструкторів вугільного комбайна, М. К. Гордійчук — активний учасник колгоспного будівництва, організатор першої в селі сільськогосподарської комуни «Вперед», член ЦВК України і Бердичівського окружкому партії; М. М. Гордійчук — доктор мистецтво­знавства, професор; А. Я. Сергійчук і С. Я. Суський — генерал-майори.
На околиці Чорнорудки виявлено залишки поселення черняхівської культури.

Сучасна карта - Чорнорудка