Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Лучанки

ЛУЧАНКИ – село, центр сільської Ради, роз­ташоване на берегах річки Словечної, притоки Прип’яті, за 45 км на північний захід від район­ного центру, за 25 км від автошляху Словечне – Овруч. Дворів – 298. Населення – 959 чоловік. Сільраді підпорядковані села Возничі, Козулі, Мацьки.
На території Лучанок розміщена центральна садиба колгоспу ім. Жовтневої революції, яка має в користуванні 1646 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 773 га орної землі. Господарство спеціалізується на розведенні великої рогатої худоби, овець. Провідними сільськогосподарськи­ми культурами є жито, льон та картопля. За тру­дові успіхи 20 чоловік нагороджено орденами й медалями.
В селі є середня школа, де 22 вчителі навча­ють 270 учнів, клуб, бібліотека з книжковим фон­дом 5 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт.
У партійній організації села Лучанок налі­чується 40 комуністів, у комсомольській – 40 членів ВЛКСМ.
Село засноване у другій половині XVIII сто­ліття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 200 жите­лів села билися проти німецько-фашистських за­гарбників, у т. ч. 120 у партизанських загонах О. М. Сабурова. 200 чоловік нагороджено орде­нами й медалями. 50 лучанківців загинуло смер­тю хоробрих. У 1943 році гітлерівські карателі повністю спалили село. В 1960 році на честь за­гиблих воїнів-односельців встановлено обеліск Слави.

Сучасна карта - Лучанки