Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Малосілка

МАЛОСІЛКА (до 1946 року — Мала Татарнівка) — село, центр сільської Ради. Розташована за 14 км на північний захід від районного цент­ру та за 3 км на північ від залізничної станції Демчин. Дворів — 427. Населення — 1254 чолові­ка. Сільраді підпорядковане селище Берізки.
На території Малосілки розміщена централь­на садиба колгоспу ім. В. В. Куйбишева, за яким закріплено 1442,2 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1224 га орної землі. В господарстві виро­щують зернові й технічні культури, розвинуте м’ясо-молочне тваринництво. 1972 року створе­но птахо- і кролеферми.
Працюють восьмирічна школа, в якій 16 пе­дагогів навчають 235 учнів, клуб, дві бібліотеки (сільська і шкільна) з фондом понад 9 тис. книг, медичний пункт, дитячі ясла на 25 місць, мага­зин, відділення зв’язку, комбінат побутового обслуговування.
Партійна організація (створена 1930 року) об’єднує 25 комуністів, 2 комсомольські (осере­док засновано 1926 року) — 46 членів ВЛКСМ.
За успіхи в розвитку сільського господарства, освіти й медицини 49 трудівників села нагоро­джено орденами і медалями СРСР.
Перша згадка про Малу Татарнівку належить до 1747 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
В роки Великої Вітчизняної війни проти гіт­лерівських окупантів боролося 192 жителі села, з них 125 — загинуло, 191 — відзначено орденами й медалями.
В 1957 році встановлено 4 пам’ятники полег­лим воїнам-односельцям і воїнам-визволителям села від німецько-фашистських загарбників.
На околиці Малосілки виявлено залишки по­селення скіфського часу.

Сучасна карта - Малосілка