Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Нова Буда

НОВА БУДА — село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі річки Візні, при­токи Ірші, за 30 км на північний захід від ра­йонного центру й за 30 км від залізничної стан­ції Малин. Дворів — 185. Населення — 438 чоло­вік. Сільраді підпорядковані населені пункти Буглаки, Будилівка, Вівче, Новосілка, Облітки, Стара Гребля.
На території Нової Буди розміщена централь­на садиба колгоспу ім. Чапаєва, який має в ко­ристуванні 1731 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1152 га орної землі. В господарстві виро­щують зернові культури. Розвинуте тваринництво м'ясо-молочного напряму. За успіхи в розвитку сіль­ського господарства орде­нами й медалями нагоро­джено 24 чоловіка, у т. ч. В. А. Яценка орденом Ле­ніна.
У селі працює восьми­річна школа, будинок культури на 250 місць, бібліотека з книжковим фондом 2,1 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт, відділення зв'язку.
Партійна організація (створена 1925 року) налі­чує 43 комуністи, комсо­мольська (створена 1925 року) — 15 членів ВЛКСМ.
Село засноване в другій половині XVII сто­ліття
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни било­ся проти німецько-фашистських загарбників 98 жителів, 75 з них нагороджено орденами й ме­далями, в т. ч. С. В. Руденко — орденом Черво­ного Прапора. 27 чоловік загинуло смертю хо­робрих. За тимчасової гітлерівської окупації діяла підпільна патріотична група на чолі з ком­сомольцем М. М. Балоболовим.
Уродженці с. Будилівки Г. С. Ольшевській присвоєно звання народної артистки УРСР.
1958 року споруджено пам’ятник воїнам, які полягли смертю хоробрих за визволення села від німецько-фашистських загарбників.
У с. Будилівці поховано росіянина Героя Ра­дянського Союзу П. В. Хмельова, який загинув у боях за визволення Житомирщини.

Сучасна карта - Нова Буда