Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Несолонь

НЕСОЛОНЬ — село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі річки Тні, при­токи Случі, за 23 км від районного центру, за 14 км від залізничної станції Новоград-Волин­ський. Дворів — 330, населення — 1 тис. чоловік. Сільраді підпорядковані села Варварівка, Лагульськ, Миколаївка.
Колгосп «Прогрес», центральна садиба якого розміщується в селі, обробляє 1,8 тис. га земель­них угідь, у т. ч. 1,2 тис. га орної землі. На­прям господарства — зерново-тваринницький.
За успіхи в праці 105 колгоспників відзна­чено орденами й медалями.
Працює середня школа, де 22 вчителі на­вчають 300 учнів, будинок культури на 300 місць, бібліотека з книжковим фондом 7,8 тис. примірників, лікарня на 25 ліжок, амбулаторія, комбінат побутового обслуговування, чотири ма­газини.
Сільська парторганізація об'єднує 22 кому­ністи, комсомольська — 50 членів ВЛКСМ.
Несолонь уперше згадується 1585 року. Ра­дянська влада встановлена в січні 1918 року.
У Великій Вітчизняній війні брали участь 180 жителів села, з них 67 загинуло. 51 житель села воював проти гітлерівців у складі партизанського загону ім. Богуна. За мужність і відвагу в боях з ворогом нагороджено 128 чоловік.
На братській могилі партизанів та воїнів-визволителів села встановлено обеліск Слави.
В центрі села є залишки давньоруського го­родища XI—XIII ст. Неподалік Несолоні вияв­лено слов'янське поселення VI—VII століття.

Сучасна карта - Несолонь