Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Листвин

ЛИСТВИН – село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 37 км на захід від районного центру, за 12 км від залізничної станції Велідники й за 12 км від автошляху Овруч – Бігунь. Дворів – 622. Населення – 2366 чоловік. Сільраді підпоряд­ковані села Кошечки та Рокитне.
На території Листвина розміщена центральна садиба колгоспу ім. Мічуріна, за яким закріплено 2397 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1622 га орної землі. Вирощують зернові культури, льон та картоплю. Розвинуте тваринництво м’ясо-молочного напряму, бджільництво. За до­сягнуті успіхи в розвитку сільського господар­ства 63 чоловіка удостоєні орденів й медалей, у т. ч. ланкову А. П. Радкевич нагороджено ор­деном Трудового Червоного Прапора, бригадира Г. С. Кошацького – орденом Жовтневої Револю­ції.
В селі є середня школа, де вчаться 500 учнів і працюють 30 учителів, клуб на 200 місць, дві бібліотеки з книжковим фондом 13 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт, відділення зв’язку.
У партійній організації (створена 1926 року) налічується 50 комуністів, у комсомольській (ство­рена 1927 року) – 45 членів ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про Листвин датується 1775 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 350 жите­лів села билося на фронтах і в партизанських загонах проти німецько-фашистських загарбни­ків, 150 чоловік нагороджено орденами й меда­лями, 220 – загинуло смертю хоробрих. У 1942 році поблизу села діяв партизанський загін з’єд­нання С. Ф. Маликова, працювала партизанська пекарня, лазарет. 1965 року загиблим воїнам-односельцям споруджено обеліск Слави. В с. Рокитному на місці, де спалено гітлерівцями 81 жителя, встановлено меморіальний знак.

Сучасна карта - Листвин