Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Гошів

ГОШІВ – село, центр сільської Ради, розта­шоване за 10 км на південний захід від районного центру, за 4 км від залізничної станції Потаповичі, на лінії Ленінград – Одеса та за 3 км від автошляху Мозир – Житомир. Дворів – 462. Населення – 1400 чоловік. Сільраді підпорядко­вані села Базарівка, Потаповичі та Смоляне.
На території Гошева розміщена центральна садиба колгоспу ім. Кірова, за яким закріплено 3532 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2461 га орної землі. Провідні сільськогосподарські культури – пшениця, жито, льон та картопля. Розвипуте тваринництво м’ясо-молочного напря­му. За високі трудові досягнення в розвитку сіль­ського господарства 84 трудівники нагороджені орденами й медалями, у т. ч. тракториста кол­госпу Д. І. Баранівського – орденом Трудового Червоного Прапора.
В селі є середня школа, де навчається 500 уч­нів й працює 30 учителів, будинок культури на 400 місць, бібліотека з книжковим фондом 9 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт, яким завідує Г. К. Якубенко, нагороджена в 1966 році орденом Леніна.
У партійній організації налічується 54 кому­ністи, в комсомольській – 56 членів ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про Гошів датується 1494 роком. У квітні 1917 року відбулося селян­ське заворушення, учасники якого захопили зем­лю поміщика й масово рубали його ліс.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 249 чоло­вік билися на фронтах проти фашистських за­гарбників. 248 чоловік відзначено орденами й ме­далями, 170 – загинуло смертю хоробрих. На честь їх у 1956 році встановлено обеліск.
На території Гошева виявлено неолітичне по­селення.

Сучасна карта - Гошів