Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Дібрівка

ДІБРІВКА — село, центр сільської Ради, роз­ташоване на річці Смолці, притоці Случі, за 22 км від районного центру, за 1 км від залізничної станції Радулин. Дворів — 882, населення — 2,8 тис. чоловік. Дібрівській сільраді підпорядковані села Зірка, Красуля, П'ятирічка.
В Дібрівці розміщено дві центральні садиби колгоспів — ім. Островського та «Жовтнева пере­мога», що спеціалізуються на вирощуванні льону-довгунця й картоплі. Колгосп ім. Островсько­го користується 1,8 тис. га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 1,4 тис. га орної землі. Колгосп «Жовтнева перемога» має в користуванні 2,3 тис. га сільськогосподарських угідь, в т. ч. орної землі 1,4 тис. га. Є глиняний кар'єр, де видобу­вають каолін для Баранівського ордена Жовтне­вої Революції фарфорового заводу ім. Леніна, відділення «Сільгосптехніки».
Працюють середня школа (40 учителів і 632 учні), будинок культури на 400 місць, 2 бібліо­теки з книжковим фондом 12,3 тис. примірників, дільнична лікарня на 25 ліжок, поліклініка, ап­тека, ветлікарня.
За успіхи в розвитку сільського господарства, освіти й медицини 319 жителів села нагороджено орденами й медалями СРСР.
4 сільські парторганізації об'єднують 93 кому­ністи, 6 комсомольських — 293 члени ВЛКСМ. Партійний і комсомольський осередки створені 1921 року.
Перша згадка про село належить до 1585 року. В січні 1918 року встановлено Радянську владу. 1929 року створено комуну, яку 1930 року реор­ганізовано в колгосп ім. Леніна.
Під час Великої Вітчизняної війни 470 жите­лів села билися на фронтах проти німецько-фа­шистських загарбників, 183 з них загинули, за­хищаючи Батьківщину. Всі 470 фронтовиків наго­роджені орденами й медалями СРСР, у т. ч. ор­деном Леніна С. А. Конончук. Колишній комісар партизанського з'єднання І. І. Шитова Г. П. Лебіга удостоєний орденів Радянського Союзу, Польської Народної Республіки та Чехословаць­кої Соціалістичної Республіки.
Уродженцем села Дібрівці є учасник штурму Зимового палацу адмірал флоту Г. І. Левченко.
На братській могилі 30 загиблих воїнів-визволителів села від німецьких фашистів встанов­лено пам'ятник. На честь односельців, які по­лягли під час Великої Вітчизняної Війни, вдячні земляки спорудили обеліск Слави.

Сучасна карта - Дібрівка