Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Черепин

ЧЕРЕПИН – село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 5 км на захід від районного центру, за 5 км від залізничної станції Овруч й за 1 км від автошляху Овруч – Словечне. Дворів – 151. Населення – 559 чоловік. Сільраді підпорядкова­ні села Заськи, Коренівка, Лукішки, Черепинки.
На території Черепина розміщена централь­на садиба колгоспу ім. «Правды», який має в ко­ристуванні 2115 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1498 га орної землі. Вирощують зернові культури, льон та картоплю. Розвинуте тварин­ництво м’ясо-молочного напряму. За успіхи, до­сягнуті у виробництві сільськогосподарської продукції, 67 чоловік нагороджено орденами й медалями.
В селі є восьмирічна школа, де 13 учителів навчають 400 учнів, клуб, бібліотека з книжко­вим фондом 5 тис. томів, фельдшерсько-акушер­ський пункт, дитсадок.
У партійній організації налічується 33 кому­ністи, у комсомольській – 33 члени ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про Черепин датує­ться 1719 роком. У 1905 році в селі відбулося заворушення селян, яке було придушене цар­ськими військами.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни понад 200 жителів села билися на фронтах і в партизанських загонах проти фашистських загарбни­ків. За виявлений героїзм 183 чоловіка нагоро­джено орденами й медалями. 60 – загинуло смертю хоробрих. За гітлерівської окупації в районі Черепина діяла підпільна патріотич­на організація, якою керував член Овруцького підпільного райкому КП(б)У М. В. Левандовський (загинув у вересні 1941 року). На його честь у 1964 році встановлено пам’ятник.
В Черепині виявлено неолітичне поселення.

Сучасна карта - Черепин