КОМСОМОЛЬСЬКЕ (до 1959 року — Собичине) — село, центр сільської Ради, розташоване за 17 км від райцентру, за 17 км від залізничної станції Олевськ. Дворів — 232, населення — 925 чоловік. Сільраді підпорядковані села Будки, Михайлівка, Млинок.
У Комсомольському розміщується центральна садиба колгоспу «Червоний партизан», що обробляє 2,1 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 0,9 тис. га орної землі, спеціалізується на вирощуванні зернових і технічних культур, розвинуто м'ясо-молочне тваринництво. Діє Комсомольське лісництво Олевського лісгоспзагу, в розпорядженні якого 8,5 тис. га лісу.
За самовіддану працю й успіхи в розвитку сільського господарства 48 чоловік нагороджено орденами і медалями СРСР.
У Комсомольському — середня школа, де 22 учителі навчають 350 учнів, клуб на 200 місць, бібліотека з книжковим фондом 15,6 тис. примірників, медичний пункт, відділення зв'язку, два магазини.
Парторганізація села налічує 21 комуніста, комсомольська — 83 члени ВЛКСМ.
Село відоме з 1545 року. Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
В роки Великої Вітчизняної війни 200 жителів села відстоювали незалежність Батьківщини, з них 80 загинуло на полях битв, 60 нагороджено бойовими орденами і медалями.
Чимало патріотів мужньо билися з фашистами в складі партизанського загону під командуванням місцевого жителя С. А. Шмата (загін входив до складу з'єднання В. А. Бегми).
В листопаді — грудні 1943 року, коли територія району була ще окупована гітлерівськими загарбниками, в селі Млинку діяв пункт підготовки допризовників. Всі, хто проходив тут курс військової підготовки, переправлялись через лінію фронту для поповнення частин Червоної Армії.
Поблизу села навесні 1944 року геройською смертю від рук українських буржуазних націоналістів загинув екіпаж військової радіостанції на чолі з молодшим сержантом Зіною Тужилкиною. На могилі відважних воїнів встановлено обеліск. Ім'ям Зіни Тужилкиної названа піонерська дружина середньої школи.
Дивиться також інші населені пункти району: