Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Комсомольське

КОМСОМОЛЬСЬКЕ (до 1959 року — Собичине) — село, центр сільської Ради, розташоване за 17 км від райцентру, за 17 км від залізничної станції Олевськ. Дворів — 232, населення — 925 чоловік. Сільраді підпорядковані села Будки, Михайлівка, Млинок.
У Комсомольському розміщується централь­на садиба колгоспу «Червоний партизан», що обробляє 2,1 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 0,9 тис. га орної землі, спеціалізується на вирощуванні зернових і технічних культур, розвинуто м'ясо-молочне тваринництво. Діє Ком­сомольське лісництво Олевського лісгоспзагу, в розпорядженні якого 8,5 тис. га лісу.
За самовіддану працю й успіхи в розвитку сільського господарства 48 чоловік нагороджено орденами і медалями СРСР.
У Комсомольському — середня школа, де 22 учителі навчають 350 учнів, клуб на 200 місць, бібліотека з книжковим фондом 15,6 тис. примір­ників, медичний пункт, відділення зв'язку, два магазини.
Парторганізація села налічує 21 комуніста, комсомольська — 83 члени ВЛКСМ.
Село відоме з 1545 року. Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
В роки Великої Вітчизняної війни 200 жите­лів села відстоювали незалежність Батьківщи­ни, з них 80 загинуло на полях битв, 60 нагоро­джено бойовими орденами і медалями.
Чимало патріотів мужньо билися з фашиста­ми в складі партизанського загону під команду­ванням місцевого жителя С. А. Шмата (загін входив до складу з'єднання В. А. Бегми).
В листопаді — грудні 1943 року, коли терито­рія району була ще окупована гітлерівськими загарбниками, в селі Млинку діяв пункт підго­товки допризовників. Всі, хто проходив тут курс військової підготовки, переправлялись че­рез лінію фронту для поповнення частин Чер­воної Армії.
Поблизу села навесні 1944 року геройською смертю від рук українських буржуазних націо­налістів загинув екіпаж військової радіостанції на чолі з молодшим сержантом Зіною Тужилкиною. На могилі відважних воїнів встановлено обеліск. Ім'ям Зіни Тужилкиної названа піонер­ська дружина середньої школи.

Сучасна карта - Комсомольське