Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Стрижівка

СТРИЖІВКА — село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Тетерева, за 5 км на захід від районного центру й 3 км від залізничної станції Коростишів, на автошляху Київ — Львів. Дворів — 420. Населення — 1282 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пунк­ти Великі Кошарища, Кмитів, Колодязьки, Малі Кошарища.
На території Стрижівки розміщена бригада колгоспу «Заповіт Ілліча» (центральна, садиба в с. Кмитові), який має в користуванні 2198 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1786 га ор­ної землі. За досягнуті успіхи в розвитку сіль­ського господарства 89 колгоспників нагородже­но орденами й медалями.
З 1969 року в селі розміщується Коростишівське шахтоуправління, з 1963 року працює бри­кетна фабрика.
В селі є восьмирічна школа, де, 16 учителів навчають 217 учнів, клуб, бібліотека з книжко­вим фондом 11 тис. томів, фельдшерсько-аку­шерський пункт.
У партійній організації (створена 1925 ро­ку) налічується 30 комуністів, у комсомольській (створена в 1925 році) — 69 членів ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про село датується 1783 роком. У роки першої російської революції в Стрижівці відбувся селянський виступ проти поміщика.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни проти німецько-фашистських загарбників билося 218 жи­телів села, з них 131 нагороджено орденами й медалями. 87 чоловік загинуло смертю хороб­рих. За виявлений героїзм під час форсування Дніпра в районі Сошинівки Дніпропетровської області уродженцю Великих Кошарищ І. Й. Луференку присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
Стрижівка — батьківщина докторів медичних наук, професорів, заслужених діячів науки УРСР В. М. Бондаренка й А. Р. Щуренка.

Сучасна карта - Стрижівка