Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Веселка

ВЕСЕЛКА (до 1960 року — Вищикуси) — село, центр сільської Ради. Розташована за 14 км на північний схід від районного центру та за 15 км від залізничної станції Разіне. Поблизу села проходить автошлях Любар — Житомир. Дворів — 97. Населення — 374 чоловіка. Сіль­раді підпорядковані села Михайлівна і Филинці.
На території Веселки розміщена центральна садиба колгоспу «Зоря комунізму», за яким за­кріплено 3162 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2396 га орної землі, 514 га сіножатей. В господарстві вирощують зернові й технічні культури, розвинуте тваринництво.
В селі працюють початкова школа, клуб, біб­ліотека, медпункт, магазин.
Первинна партійна організація об'єднує 45 комуністів, комсомольська — 29 членів ВЛКСМ. Партійна і комсомольська організації в селі створені в 1930 році.
За успіхи в розвитку сільського господарства і культури 26 трудівників села відзначено орде­нами й медалями Союзу PCP.
Вперше село згадується 1437 року.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
В боротьбі проти німецько-фашистських за­гарбників у роки Великої Вітчизняної війни брало участь 42 жителі села, з них 23 — загину­ло, 34 — нагороджено орденами й медалями.
У 1950 році в селі встановлено два обеліски Слави полеглим воїнам-землякам та 112 воїнам-визволителям Веселки.

Сучасна карта - Веселка