Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Дубище

ДУБИЩЕ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване на берегах річки Тетерева, за 3 км від районного центру і за 7 км від залізничної стан­ції Чуднів-Волинський. Через село проходить автошлях Житомир — Хмельницький. Дворів — 464. Населення — 1556 чоловік. Сільраді підпо­рядковане с. Дідківці.
На території Дубища міститься центральна садиба колгоспу ім. Димитрова, який користує­ться 2364 га землі, в т. ч. 1746 га орної. Виро­щують переважно зернові культури. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво.
За успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва 29 чоловік нагороджені орденами й медалями Радянського Союзу.
Дубище має восьмирічну школу, в якій 15 учителів навчають 230 учнів, клуб із стаціонар­ною кіноустановкою, бібліотекою з фондом по­над 20 тис. книжок, дитячі ясла на 40 місць, від­ділення зв'язку.
Партійна організація об'єднує 30 комуністів, комсомольська — 30 членів ВЛКСМ.
Село засноване у XVIII столітті.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни на фронт пішло 300 жителів села, 165 з них загинуло, на їх честь односельці встановили пам'ятник. За мужність і героїзм, виявлені в боротьбі з німець­ко-фашистськими загарбниками, 120 чоловік від­значені урядовими нагородами.

Сучасна карта - Дубище