Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Скурати

СКУРАТИ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване у верхів'ях річки Кам'янки, за 40 км від районного центру, за 12 км від залізничної станції Чоповичі. В селі 218 дворів, населення — 534 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Заліски та Кам'янка.
На території Скуратів розміщена центральна садиба колгоспу ім. Котовського, який обробляє 3,4 тис. га землі, у т. ч. 2,4 тис. га орної. Колгосп вирощує зернові культури, льон, хміль, картоплю. Тваринництво м'ясо-молочного напрямку.
В селі є середня школа, де 23 вчителі навча­ють 366 учнів, будинок культури на 300 місць, бібліотека з книжковим фондом 4 тис. примір­ників, лікарня на 35 ліжок.
За успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва 45 чоловік відзначені урядовими на­городами.
Партійна й комсомольська організації ство­рені 1923 року. Нині в селі 35 комуністів, 55 чле­нів ВЛКСМ.
Село відоме з 1575 року. Радянську владу вста­новлено 1918 року.
В роки Великої Вітчизняної війни 268 жителів села билися проти німецько-фашистських загарб­ників, з них 97 віддали своє життя за Батьків­щину. 112 учасників війни удостоєні орденів і медалей.
На честь 34 воїнів-визволителів села від гітле­рівської окупації та односельців, що загинули в роки війни, споруджено обеліск.

Сучасна карта - Скурати