Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мовчанівка

МОВЧАНІВКА — село, центр сільської Ради. Розташована за 10 км па схід від районного центру та за 20 км від залізничної станції Зарудинці. Через село проходить автошлях Київ — Вінниця. Дворів — 518. Населення — 1779 чоло­вік. Сільраді підпорядковане селище Мовчанівське.
На території Мовчанівки розміщена централь­на садиба колгоспу ім. П. П. Постишева, за яким закріплено 2423 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2258 га орної землі. Господарство зерно­во-бурякового напряму. Розвинуте м ясо-молочне тваринництво.
Працюють середня школа, в якій 26 учителів навчають 400 учнів, будинок культури на 300 місць, бібліотека з фондом 7,8 тис. книг, мед­пункт, дитячі ясла, 3 магазини.
Партійна організація об'єднує 37 комуністів, комсомольська — 135 членів BЛKCM.
За трудові успіхи 137 передовиків праці на­городжено орденами й медалями CPCP, серед них бригадира тракторної бригади С. Г. Чернявського — орденом Леніна.
Село відоме з першої половини XVIII сто­ліття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 ро­ку. 1920 року в Мовчанівці перебував штаб Пер­шої Кінної армії. В 1922 році організовано ТСОЗ «Червоний хлібороб».
Під час Великої Вітчизняної війни боровся з ворогом 321 житель села, з них 146 — загинуло, 124 — відзначено урядовими нагородами — орде­нами й медалями.
Воїнам-односельцям, які віддали життя в бо­ротьбі з німецько-фашистськими загарбниками, 1961 року в Мовчанівці споруджено пам'ятник, а 1965-го — обеліск вічної Слави на честь воїнів-визволителів села від гітлерівських окупантів.

Сучасна карта - Мовчанівка