Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Глибочиця

ГЛИБОЧИЦЯ — село, центр сільської Ради, розташоване на автошляху Київ — Львів, за 5 км від районного та обласного центру й залізничної станції Житомир. Дворів — 670. Населення — 2288 чоло­вік. Сільраді підпорядко­вані села Березина, Гадзинка, Нова Вигода.
На території Глибочиці міститься центральна са­диба колгоспу «Будівник комунізму», за яким закріп­лено 2,8 тис. га сільськогос­подарських угідь, у т. ч. 2 тис. га орної землі. Гос­подарство — багатогалузе­ве, спеціалізується на вирощуванні зернових культур, картоплі, хмелю. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. У 1939 та 1953 роках колгосп був учасником Всесоюзної сільськогосподар­ської виставки в Москві.
За трудові досягнення 104 колгоспники від­значені орденами й медалями СРСР. Серед них орденом Трудового Червоного Прапора нагоро­джено механіка О. І. Бугайчука.
У селі є середня школа, в якій 20 учителів на­вчають 355 учнів, будинок культури із залом на 350 місць, дві бібліотеки з книжковим фондом 12 тис. примірників, фельдшерсько-акушерський пункт, пологовий будинок, дитячий садок, відді­лення зв'язку, будинок побутових послуг.
На обліку в партійній організації 40 комуні­стів, у комсомольській — 124 юнаків та дівчат.
Село засноване у XVIII столітті.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни на фрон­тах бився з ворогом 261 житель села, з них 90 загинули, 156 — нагороджено орденами й меда­лями СРСР. За тимчасової німецько-фашистської окупації у Глибочиці діяла підпільна комсомоль­ська організація, керівниками якої були В. П. Плотницький та І. І. Шинальський. У селі є па­м'ятник загиблим воїнам. Уродженцем села є член Київського підпілля в роки Великої Віт­чизняної війни кандидат історичних наук Г. П. Міщенко.

Сучасна карта - Глибочиця