Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Хомутець

ХОМУТЕЦЬ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 56 км на південний схід від район­ного центру, за 26 км від залізничної станції Скочище. Дворів — 269. Населення — 640 чоло­вік. Сільраді підпорядковані населені пункти Вільшка й Краківщина.
На території Хомутця розміщена центральна садиба колгоспу «Будівник комунізму», який має в користуванні 1967 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1730 га орної землі. Виро­щують зернові культури, картоплю. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За успіхи в розвит­ку сільського господарства 26 колгоспників на­городжено орденами й медалями.
В селі є восьмирічна школа, де 12 учителів навчають 147 учнів, клуб, бібліотека з книжко­вим фондом 8,5 тис. томів, фельдшерсько-аку­шерський пункт.
У партійній організації (створена 1929 року) налічується 15 комуністів, у комсомольській (створена 1929 року) — 44 члени BJIKCM.
Перша писемна згадка про село датується 1611 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. В період австро-німецької окупації жителі Хомутця брали участь у Брусилівському пов­станні.
Під час Великої Вітчизняної війни билися проти німецько-фашистських загарбників 143 ясителі села, з них 78 загинуло смертю хороб­рих, За виявлений героїзм у боях з ворогом 65 чоловік нагороджено орденами й медалями. На честь загиблих воїнів-визволителів 1954 ро­ку споруджено пам'ятник.

Сучасна карта - Хомутець