Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Галіївка

ГАЛІЇВКА — село, центр сільської Ради, роз­ташоване на берегах річки Тетерівки, за 18 км від районного центру та за 15 км від залізничної станції Чуднів-Волинський. Через село прохо­дить автошлях Чуднів-Іванопіль. Дворів — 284. Населення — 873 чоловіка. Сільраді підпорядко­ване с. Бейзимівка.
У Галіївці міститься центральна садиба кол­госпу ім. Горького, який обробляє 1784 га землі, в т. ч. 1354 га орної. Вирощують зернові куль­тури. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво.
На території села є маслозавод (заснований 1927 року).
За успіхи в розвитку народного господарства 25 чоловік відзначені урядовими нагородами. Серед них ордена Жовтневої Революції удостоє­ний робітник маслозаводу М. М. Ковень.
Тут працюють восьмирічна школа, де 25 учи­телів навчають 180 учнів, клуб на 250 місць з стаціонарною кіноуста­новкою, бібліотекою з фон­дом 11,5 тис. книжок, мед­пункт, поштове відділен­ня.
Партійна організація об'єднує 16 комуністів, ком­сомольська — 50 членів ВЛКСМ.
Село відоме з другої по­ловини XIX століття.
Радянську владу вста­новлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчиз­няної війни на фронт пі­шли 315 жителів, 203 з них загинули, 145 — нагородже­ні орденами й медалями Радянського Союзу.
Воїнам, які полягли в боротьбі проти фаши­стів, трудящі села встановили пам'ятник.
У Бейзимівці народились український радян­ський письменник П. В. Шпита, народний бай­кар і читець П. Т. Канавський, Герой Радян­ського Союзу З. В. Семенюк.

Сучасна карта - Галіївка