Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Велика П'ятигірка

ВЕЛИКА П’ЯТИГІРКА - село, центр сіль­ської Ради. Розташована за 7 км на південний захід від районного центру та за 12 км від заліз­ничної станції Бердичів. Дворів — 459. Населен­ня — 1298 чоловік. Сільраді підпорядковані села Любомирка, Мирне і Червона Зірка.
У Великій П’ятигірці розміщена центральна садиба колгоспу «Маяк», за яким закріплено 2951 га сільськогосподарських угідь, у т. ч, 2450 га орної землі. Господарство спеціалізується на виробництві м’ясо-молочної продукції. В кол­госпі є цегельний завод, соковий цех, цех пласт­масових виробів.
Тут працюють восьмирічна школа, в якій 16 учителів навчають 196 учнів, будинок куль­тури на 250 місць, дві бібліотеки з фондом 9 тис. книг, медпункт, дитячі ясла.
Партійна організація (осередок створено - 1930 року) об’єднує 60 комуністів, 2 комсомоль­ські (осередок виник 1932 року) — 53 членів ВЛКСМ.
За сумлінну працю 140 трудівників села наго­роджено орденами й медалями СРСР, з них орде­ном Леніна — доярку С. А. Вахнюк, орденом Тру­дового Червоного Прапора — доярку Л. О. Огороднійчук. Доярці О. Т. Михалюк у 1971 році присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.
Село засноване в XIV столітті.
Радянську владу встановлено в січні 1918 ро­ку. 1923 року організовано ТСОЗ.
В роки Великої Вітчизняної війни 450 жите­лів села боролося з німецько-фашистськими за­гарбниками, 147 — загинуло в боях, 380 — удо­стоєно нагород — орденів і медалей.
На території Великої П’ятигірки 1965 року споруджено пам’ятник воїнам, які полягли за її визволення від гітлерівських окупантів.
На околиці села виявлено залишки поселен­ня черняхівської культури.

Сучасна карта - Велика П'ятигірка