Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Шершні

ШЕРШНІ — село, центр сільської Ради, розта­шоване на лівому березі річки Ірші, притоки Те­терева, за 30 км на південний схід від районного центру, за 21 км від залізничної станції Турчинка й за 21 км від автошляху Коростень — Жито­мир. Дворів — 261. Населення — 747 чоловік. Сільраді підпорядковані села Десятини, Старики.
На території Шершнів розміщена центральна садиба колгоспу ім. Кірова, за яким закріплено 1545 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1307 га орної землі. Вирощують зернові культу­ри, льон, картоплю. Розвинуте тваринництво м’ясо-молочного напряму. За досягнення в роз­витку сільського господарства 21 колгоспник удо­стоєний орденів і медалей.
В селі є восьмирічна школа, де 14 учителів навчають 139 учнів, будинок культури на 250 місць, бібліотека з книжковим фондом 5,7 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт.
У партійній організації (створена 1924 року) налічується 18 комуністів, у комсомольській (створена 1925 року) — 13 членів ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про Шершні датується 1583 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
За тимчасової німецько-фашистської окупації район Шершнів був місцем активних дій пар­тизанських загонів, у складі яких було 8 жите­лів села. На фронтах Великої Вітчизняної війни билися з гітлерівськими окупантами 93 чолові­ка. За виявлений героїзм 65 з них нагороджено орденами й медалями. 73 чоловіка загинули смертю хоробрих. 1967 року на честь односельців і визволителів села, які полягли в боях з воро­гом, споруджено обеліск Слави.

Сучасна карта - Шершні