Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мокре

МОКРЕ — село, центр сільської Ради, розта­шоване за 34 км від районного центру, за 12 км від залізничної станції Радулин.
Дворів — 202, населення — 769 чоловік. Сіль­раді підпорядковані села Закриниччя, Вересня, Забара.
В селі розміщена центральна садиба колгоспу ім. Леніна, який має в користуванні 2,1 тис. га земельних угідь, у т. ч. 1,5 тис. га орної землі. Напрям господарства зерново-тваринницький.
За успіхи в розвитку сільського господарства 50 чоловік нагороджено орденами й медалями.
В селі — восьмирічна школа (8 учителів і 222 учні), будинок культури на 120 місць, бібліотека з книжковим фондом 6,1 тис. примірників, фельдшерсько-акушерський пункт, поштове відділення.
Сільська парторганізація об'єднує 30 членів КПРС, дві комсомольські (засновані 1924 ро­ку) — 49 членів ВЛКСМ.
Перша згадка про село датується 1629 роком. 30 січня 1918 року встановлено Радянську владу. В січні 1929 року організовано ТСОЗ.
Під час Великої Вітчизняної війни в лісах на­вколо села діяв партизанський загін «За свободу слов'ян», лави якого поповнювали жителі села. Загалом учасниками Великої Вітчизняної війни були 397 мокренців, з них загинуло 53. За геро­їчну боротьбу з німецько-фашистськими загарб­никами 250 чоловік нагороджено орденами і ме­далями.
1968 року в пам'ять про загиблих односельців встановлено пам'ятник.
У Мокрому народився український радян­ський письменник Я. Н. Стецюк.

Сучасна карта - Мокре