Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мала Чернявка

МАЛА ЧЕРНЯВКА — село, центр сільської Ради. Розташована на річці Роставиці, за 18 км на північний захід від районного центру та за 6 км від залізничної станції Чорнорудка. Дво­рів — 352. Населення — 970 чоловік. Сільраді під­порядковане селище Першотравневе.
За колгоспом «Радянське село», центральна садиба якого розміщена в Малій Чернявці, за­кріплено 2058 га землі, в т. ч. 1669 га орної. В господарстві вирощують зернові й технічні культури, розвинуте тваринництво.
В селі працюють восьмирічна школа, де 11 учителів навчають 138 учнів, клуб на 200 місць, бібліотека з фондом 12,5 тис. книг, медичний пункт, дитячі ясла, магазин.
Партійна організація об'єднує 37 комуністів, комсомольська — 38 членів ВЛКСМ. Партійний і комсомольський осередки на селі створено в 1922 році.
За успіхи в праці 19 трудівників села наго­роджено орденами й медалями СРСР, серед них орденом Леніна — ланкових Г. П. Січкарук та Т. О. Притулу.
Село відоме з XVIII століття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни боролося проти німецько-фашистських загарбників 189 жителів Малої Чернявки, з них 107 — загинуло» 91 — відзначено урядовими нагородами. Уродже­нець села гвардії полковник В. В. Хрустицький за виявлену мужність і відвагу удостоєний звання Героя Радянського Союзу.
В 1965 році на честь полеглих воїнів-одно­сельців споруджено обеліск вічної Слави, а воїнів-визволителів села — пам'ятник.
Поблизу Малої Чернявки виявлено залишки
поселення скіфського періоду.

Сучасна карта - Мала Чернявка