Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Норинськ

НОРИНСЬК – село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 20 км на південний захід від ра­йонного центру, за 3 км від залізничної станції Хайч-Норин, на лінії Овруч – Білокоровичі, на автошляху Овруч – Словечне. Дворів – 619. На­селення – 2183 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Мощаниця та Підвелідники.
На території Норинська розміщена центральна садиба колгоспу ім. К. Маркса, за яким закріп­лено 2152 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1279 га орної землі. Вирощують пшеницю, жито, льон та картоплю. Розвинуте тваринництво м’ясо-молочного напряму. Є також пилорама, млин. У 1933 році тут почав працювати гранітний кар’єр, на базі якого 1945 року став до ладу щебеневий завод. За трудові досягнення 29 чоло­вік удостоєні орденів і медалей.
В селі є середня школа, де 37 учителів на­вчають 700 учнів, будинок культури на 400 місць, три бібліотеки з книжковим фондом 10 тис. то­мів, дільнична лікарня на 25 ліжок, фельдшер­сько-акушерський пункт, відділення зв’язку.
У партійній організації (створена 1919 року) налічується 25 комуністів, у комсомольській (створена 1920 року) – 39 членів ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про село датується 1545 роком.. У роки першої світової війни в селі відбувалися масові антивоєнні заворушення.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 252 жителі Норинська билися на фронтах і в партизанських загонах проти німецько-фашистських загарбни­ків, 182 чоловіка нагороджено орденами й меда­лями, 120 – загинуло смертю хоробрих.
Поблизу села виявлено поселення доби нео­літу (V тисячоліття до н .е.), давньоруське горо­дище й курганний могильник. Знайдено дорого­цінні прикраси часів Київської Русі.

Сучасна карта - Норинськ