Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Дівочки

ДІВОЧКИ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 5 км від районного центру та за­лізничної станції Горбаші. Дворів — 343, насе­лення 1,1 тис. чоловік.
В селі розміщена центральна садиба колгоспу «Авангард», який обробляє 1,7 тис. га сільсько­господарських угідь, у т. ч. 1,3 тис. га орної зем­лі (заснований в 1924 році). Напрям господар­ства льонарсько-картоплярський з розвинутим хмелярством та м'ясо-молочним тваринництвом. Діє млин.
У селі працюють восьмирічна школа, де 13 учителів навчають 212 учнів, будинок культури на 220 місць, дві біблі­отеки з книжковим фондом 6,9 тис. примірників, фельдшерсько-акушерський пункт, майстерня побуто­вого обслуговування, сіль­маг.
За успіхи в праці 33 тру­дівники села удостоєні ор­денів та медалей Радян­ського Союзу.
Партійна організація се­ла (створена 1921 року) об'єднує 22 комуністи, дві комсомольські — 44 члени ВЛКСМ.
Село відоме з 1584 року. Під час революції 1905— 1907 рр. тут відбулося се­лянське заворушення. Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
186 жителів села відстоювали незалежність своєї Батьківщини на фронтах війни, з них 78 чоловік загинуло, 56 нагороджено орденами й медалями Радянського Союзу.
На двох братських могилах воїнів-визволителів села від німецько-фашистських окупантів споруджено пам'ятники-обеліски.

Сучасна карта - Дівочки