Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Стирти

СТИРТИ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 8 км від районного центру та заліз­ничної станції Горбаші. Дворів — 232, населення — 690 чоловік. Сільраді підпорядковані села Малинівка та Федорівна. У Стиртах розміщена центральна садиба колгоспу «Будівник комуніз­му», за яким
закріплено 1,7 тис. га сільськогос­подарських угідь, у т. ч. 1,3 тис. га орної землі. Напрям »господарства льонарсько-картоплярський з розвинутим хмелярством та м'ясо-молочний. 1940 року колгосп був учасником Всесоюзної сільськогосподарської виставки.
Працюють восьмирічна школа, де 12 учите­лів навчають 205 учнів, клуб, дві бібліотеки з книжковим фондом 11,3 тис. примірників, фельдшерсько-акушерський пункт, два магазини.
Трудові успіхи 36 жителів села відзначено орденами й медалями Радянського Союзу.
Парторганізація села об'єднує 18 комуністів, дві комсомольські — 45 членів ВЛКСМ.
Село відоме з 1605 року. Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
217 жителів села брали участь у Великій Віт­чизняній війні, з них 128 загинуло, 109 нагоро­джено бойовими орденами й медалями.
На братських могилах воїнів, які полягли, визволяючи село від гітлерівців, споруджено 5 обелісків.
Уродженцями Стиртів є кандидат сільсько­господарських наук Т. А. Терещенко та медич­них — А. Я. Безпалюк і А. Й. Дрозд.
Поблизу Стиртів виявлено слов'янські курга­ни VI—VII століття.

Сучасна карта - Стирти