Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вигів

ВИГІВ — село, центр сільської Ради, розташо­ване за 12 км на захід від районного центру, за 2 км від однойменної залізничної станції. Дво­рів— 165. Населення — 571 чоловік. Сільраді під­порядковані села Боровиця, Краснопіль.
На території Вигова розміщена центральна садиба колгоспу ім. Першого травня, який має в користуванні 2803 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1749 га орної землі. Вирощують зер­нові культури, льон, картоплю. Розвинуте тва­ринництво м ясо-молочного напряму.
У селі є восьмирічна школа, де 19 учителів навчають 207 учнів, клуб, бібліотека.
Партійна організація (створена 1929 року) на­лічує 19 комуністів, комсомольська (створена 1924 року) — 30 членів ВЛКСМ.
За досягнення в розвитку сільського госпо­дарства, освіти й культури 18 чоловік удостоєні орденів і медалей, у т. ч. вчителька П. Й. Мошківська — ордена Леніна.
Перша писемна згадка про село датується 1541 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
В роки Великої Вітчизняної війни 45 жителів села воювали на фронтах та в партизанських за­гонах ім. Суворова, ім. Чапаєва та ім. Дзержинського проти німецько-фашистських загарбників. За мужність і відвагу, виявлені в боях з воро­гом, 30 чоловік нагороджено орденами й медаля­ми. 21 — загинув смертю хоробрих.
Поблизу Вигова знайдено кам’яні знаряддя праці доби бронзи.

Сучасна карта - Вигів