Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Корчак

КОРЧАК — село, центр сільської Ради, роз­ташоване на лівому березі річки Тетерева, за 15 км від районного та обласного центру й заліз­ничної станції Житомир. Через село проходить автошлях Житомир — Любар. Дворів—168. Насе­лення — 480 чоловік. Сільраді підпорядковані села Катеринів«а і Перлявка.
На території Корчака міститься центральна садиба колгоспу ім. Жданова, за яким закріплено 1,2 тис. га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 783,5 га орної землі. Господарство вирощує зер­нові культури, льон, картоплю. Тваринництво м'ясо-молочного напряму.
За високі виробничі показники 49 трудівників села відзначені урядовими нагородами.
В селі є восьмирічна школа, де 12 учителів навчають 169 учнів, клуб на 250 місць, дві біб­ліотеки з книжковим фондом 8 тис. примірників, медпункт, відділення зв'язку.
Партійна організація об'єднує 15 комуністів, комсомольська — 23 членів ВЛКСМ.
Село відоме з першої половини XIV століття.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни на фронт пішло 200 жителів Корчака, 70 з них загинули. За мужність і відвагу, виявлені в боротьбі з ні­мецько-фашистськими загарбниками, 85 чоловік відзначені урядовими нагородами, П. Я. Кра­вець удостоєний звання Героя Радянського Союзу.
Воїнам, які віддали своє життя, визволяючи село від гітлерівців, трудящі села встановили обеліск Слави.
На території Корчака, Катеринівки і Перлявки досліджено ранньослов'янський курганний могильник та три поселення VI—VII століть.

Сучасна карта - Корчак