Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Киянка

КИЯНКА — село, центр сільської Ради, роз­ташоване на річці Бродці, за 43 км від районно­го центру, за 20 км від залізничної станції Яблу­нець. Дворів — 264, населення — 831 чоловік. Сільраді підпорядковані села Бобрицька Болярська, Ганнопіль, Євгенівна, Єлизаветпіль, Киселівка, Крем'янка, Новоолександрівка.
В Киянці розміщена центральна садиба кол­госпу «Україна», за яким закріплено 2,5 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1,6 тис. га ор­ної землі. Напрям господарства — м'ясо-молочний і льонарсько-картоплярський. Допоміжне підпри­ємство — цегельний завод.
Працюють середня школа (25 учителів і 290 учнів), клуб на 200 місць, дві бібліотеки з книж­ковим фондом 10 тис. примірників, медпункт, ди­тячі ясла на 30 місць, відділення зв'язку, два магазини.
За успіхи в праці 11 трудівників села наго­роджені^ орденами й медалями.
Сільська парторганізація складається з 35 ко­муністів, комсомольська — з 116 членів ВЛКСМ.
Перша згадка про село припадає на 1584 рік. Радянську владу тут встановлено в січні 1918 року.
Учасниками Великої Вітчизняної війни були 140 жителів села, з них загинуло 67, за бойові заслуги в боях з фашистами орденами й меда­лями СРСР нагороджено 70. На братській могилі воїнів-визволителів села від гітлерівських оку­пантів встановлено пам'ятник.
На околиці Новоолександрівки знайдено скарб з 89 римських монет II—III століть.

Сучасна карта - Киянка