Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Теснівка

ТЕСНІВКА — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 22 км від районного центру, за 20 км від залізничної станції Новоград-Волинський II. Дворів — 209, населення 654 чоловіка. Сільраді підпорядковане с. Дубівка.
На території Теснівки розміщена центральна садиба колгоспу «Червона зірка», який обробляє 1,9 тис. га земельних угідь, у т. ч. 1,4 тис. га ор­ної землі, 105 га лісу, 532 га луків і пасовищ. Провідними культурами є пшениця, жито, льон, картопля.
Працюють восьмирічна школа, де 13 учителів навчають 180 учнів, клуб на 200 місць, бібліо­тека з книжковим фондом 10 тис. примірників, фельдшерсько-акушерський пункт.
За успіхи в розвитку сільського господарства, освіти 21 жителя села нагороджено орденами та медалями.
Сільська парторганізація об'єднує 21 комуні­ста, комсомольська — 30 членів BЛKCM.
Село вперше згадується 1646 року. Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
В період Великої Вітчизняної війни 140 жи­телів села зі зброєю в руках били гітлерівців на фронті, 28 — у партизанських загонах. У боях за Батьківщину загинуло 70. За героїзм, вияв­лений на фронтах і у ворожому тилу, орденами й медалями нагороджено 60 чоловік.
На честь загиблих односельців та воїнів-визволителів села від гітлерівської окупації вста­новлено обеліск Слави.

Сучасна карта - Теснівка