Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Глинівці

ГЛИНІВЦІ (до 1946 року — Ляхівці) — село, центр сільської Ради. Розташовані за 24 км на захід від районного центру та за 14 км від заліз­ничної станції Кодня. Дворів —410. Населення — 1256 чоловік.
За колгоспом ім. Ілліча, центральна садиба якого розміщена в селі, закріплено 2307,8 га сіль­ськогосподарських угідь, у т. ч. 2058,1 га орної землі. В господарстві вирощують зернові й тех­нічні культури, розвинуте тваринництво м'ясо-молочного напряму. Колгосп має механічну і де­ревообробну майстерні, млин.
Працюють восьмирічна школа, в якій 15 пе­дагогів навчають 230 учнів, будинок культури на 300 місць, бібліотека з фондом 8,7 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячий са­док, два магазини.
Партійна організація (осередок виник у 1921 році) об'єднує 23 комуністів, дві комсомольські — 56 членів ВЛКСМ.
За трудові успіхи 56 чоловік нагороджено орденами і медалями СРСР, у т. ч. бригадира рільничої бригади М. А. Андрощука — орденом Жовтневої Революції.
Село відоме з 1735 року.
У січні 1918 року в Глинівцях встановлено Радянську владу. 1923 року створено сільсько­господарське товариство.
В роки Великої Вітчизняної війни 240 жите­лів села брало участь у боях проти німецько-фа­шистських загарбників, 128 — полягло смертю хоробрих, 112 — за виявлену хоробрість відзна­чено орденами і медалями, а старшому лейтенан­ту С. В. Савчуку за подвиг, виявлений під час форсування річки Одера, присвоєно звання Ге­роя Радянського Союзу.
В 1956 році на братській могилі воїнів — ви­зволителів села споруджено пам'ятник.

Сучасна карта - Глинівці