Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Бондарівка

БОНДАРІВКА — село, центр сільської Ради, розташоване за 41 км на південний захід від рай­центру, за 4 км від залізничної станції Омеля­нівка, на автошляху Мозир — Вінниця. Дворів — 353.
Населення — 1057 чоловік. Сільраді підпо­рядковані населені пункти Броди, Гулянка, Іванопіль, Нова Ушиця, Охотівка, Першотравневе, Ушиця.
На території села розміщена центральна са­диба колгоспу ім. Леніна, за яким закріплено 3349 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1856 га орної землі. Вирощують зернові культу­ри, льон, хміль та картоплю. Розвинуте тварин­ництво м’ясо-молочного напряму.
У селі є середня школа, де 21 учитель навчає 305 учнів, будинок культури на 250 місць, бібліо­тека з книжковим фондом 8,3 тис. томів, дільнич­на лікарня на 35 ліжок.
За успіхи в розвитку сільського господарства, культури, народної освіти 43 жителі села наго­роджено орденами й медалями, в т. ч. директора школи І. П. Карпенка — орденом Жовтневої Ре­волюції.
У партійній організації (створена 1931 року) налічується 28 комуністів, у комсомольській (створена 1924 року) — 35 членів ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про Бондарівку датує­ться 1685 роком.
Радянську владу встановлено в грудні 1917 року.
308 жителів села в роки Великої Вітчизняної війни воювали на фронтах і в партизанських за­гонах проти німецько-фашистських загарбників. Під час тимчасової німецько-фашистської окупа­ції в Бондарівці сформовано партизанський загін ім. Котовського під керівництвом Й. М. Ющен­ка. За мужність і відвагу в боротьбі з ворогом на фронтах Великої Вітчизняної війни та в пар­тизанських загонах 300 жителів Бондарівки на­городжено орденами й медалями. 121 чоловік за­гинув смертю хоробрих. За допомогу партиза­нам карателі розстріляли 32 жителі села.
1970 року споруджено пам’ятник В. І. Леніну. В 1948 році встановлено обеліск Слави на честь односельців і визволителів села, які полягли в боях проти гітлерівських окупантів.
В с. Ушиці народився доктор історичних наук
професор М. М. Матвійчук.

Сучасна карта - Бондарівка