Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Василівка

ВАСИЛІВКА — село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км від районного та обласного центру й залізничної станції Житомир. Дворів — 155. Населення — 464 чоловіка. Сільраді підпоряд­ковані села Болярка, Мусіївка, Рудківка.
У Василівці міститься центральна садиба кол­госпу ім. К. Маркса, за яким закріплено 3,3 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2,5 тис. га орної
землі. Господарство — багатогалузеве, спе­ціалізується на вирощуванні зернових культур, льону, картоплі, хмелю. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво.
За трудові досягнення й високі виробничі по­казники 10 чоловік нагороджено орденами й ме­далями СРСР.
Тут є початкова школа, будинок культури із залом на 200 місць, дві бібліотеки з книжковим фондом 11 тис. примірників, медпункт.
Партійна організація об'єднує 27 комуністів, комсомольська — 27 членів ВЛКСМ.
Село засноване у XVIII столітті на місці від­критого родовища болотної залізної руди. У 1800 році тут збудовано чавуноливарний завод, який згодом був закритий.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
В роки Великої Вітчизняної війни на фронт пішов 61 житель села, з них 37 загинуло, 24 — нагороджено орденами й медалями СРСР.
Воїнам, що віддали своє життя за визволення Василівни від гітлерівців, трудящі села споруди­ли пам'ятник.

Сучасна карта - Василівка