Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Хлупляни

ХЛУПЛЯНИ – село, центр сільської Ради, розташоване за 20 км на північний захід від ра­йонного центру, за 20 км від залізничної стан­ції Овруч й за 0,5 км від автошляху Овруч – Словечне. Дворів – 160. Населення – 568 чоло­вік. Сільраді підпорядковані села Нагоряни, Оленичі, Сирківщина, Стугівщина, Теклівка.
На території Хлуплянів розміщена централь­на садиба колгоспу «Шлях Ілліча», за яким за­кріплено 1957 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1187 га орної землі. Вирощують зернові культури, льон та картоплю. Розвинуте тварин­ництво м’ясо-молочного напряму. За трудові успіхи 64 чоловіка нагороджено орденами й ме­далями, в т. ч. ланкового П. І. Греня й ланкову У. П. Катюшину – орденом Леніна.
В селі є восьмирічна школа, де навчається 400 учнів і працюють 32 учителі, будинок куль­тури на 250 місць, бібліотека з книжковим фон­дом 11 тис. томів, дільнична лікарня на 25 лі­жок, відділення зв’язку.
У партійній організації налічується 54 кому­ністи, в комсомольській – 59 членів ВЛКСМ.
За сумлінну працю в післявоєнні роки ком­сомолка Н. П. Хилько обиралася депутатом Вер­ховної Ради УРСР.
Перша писемна згадка про село під назвою Хлопляни датується 1694 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 ро­ку. Під час кайзерівської окупації і гетьманщи­ни в районі села діяв партизанський загін.
Під час Великої Вітчизняної війни 260 жите­лів билися на фронтах і в партизанських заго­нах проти німецько-фашистських загарбників. За виявлений героїзм 248 чоловік нагороджено орденами й медалями, 147 – загинуло смертю хоробрих. У 1965 році на їх честь встановлено обеліск Слави.
Поблизу с. Нагорян виявлено поселення й майстерню крем’яних знарядь доби неоліту, а біля с. Хлуплян – давньоруський курганний могильник та майстерню шиферних прясел ча­сів Київської Русі.

Сучасна карта - Хлупляни