Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Голубієвичі

ГОЛУБІЄВИЧІ — село, центр сільської Ради, розташоване в мальовничій місцевості на березі річки Бучанки, за 45 км на південний схід від районного центру та за 45 км від найближчої залізничної станції Малин. Дворів — 142. Насе­лення — 372 чоловіка. Сільській Раді підпорядко­вані села
Буда-Голубієвичі, Васьківці, Вила, За­водне, Недашківка.
На території Голубієвичів розміщена цент­ральна садиба колгоспу «Іскра», за яким закріп­лено 1485 га земельних угідь, з них 857 га орної землі та 676 га лісу. Є млин, пилорама. Колгосп вирощує зернові культури, льон, картоплю. Про­відною галуззю є молочно-м'ясне тваринництво. За трудові успіхи 36 чоловік нагороджено орде­нами і медалями.
У селі — восьмирічна школа, в якій 13 учите­лів навчають 112 учнів; клуб на 150 місць, 2 біб­ліотеки з книжковим фондом 8 тис. томів, мед­пункт, поштове відділення.
Парторганізація налічує 22 комуністи (ство­рена 1924 року), дві комсомольські організації об'єднують 43 комсомольці.
Перша писемна згадка про село належить до 1545 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
182 жителі села були учасниками Великої Вітчизняної війни, 78 з них нагороджено орде­нами і медалями СРСР. 104 чоловіка загинули смертю хоробрих. 1959 року на честь загиблих воїнів збудовано пам'ятник.
У Голубієвичах живе й працює майстер ху­дожнього ткацтва колгоспниця О. Є. Мельни­ченко, оригінальні килими й доріжки якої неод­норазово експонувалися на обласних виставках.

Сучасна карта - Голубієвичі