Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Сушки

СУШКИ — село, центр сільської Ради, розта­шоване за 38 км на південний схід від районного центру, за 12 км від залізничної станції Омеля- нівка та за 15 км від автошляху Мозир — Ровно. Дворів — 319. Населення — 964 чоловіка. Сіль­раді підпорядковані села Кам’яна Гора, Нови­на, Олександрівна, Рудня.
На території Сушок розміщений виробничий відділок колгоспу «50-річчя Жовтня» (цент­ральна садиба в с. Білці). Вирощують зернові культури, льон, картоплю. Розвинуте тварин­ництво м’ясо-молочного напряму. За успіхи в розвитку сільського господарства 53 чоловіка удостоєно орденів і медалей. А. Д. Дяченку присвоєно звання заслуженого вчителя УРСР.
Тут є середня школа, де 21 учитель навчає 233 учні, будинок культури на 250 місць, біб­ліотека з книжковим фондом 8,7 тис. томів, дільнична лікарня.
У партійній організації села Сушок налічу­ється 28 комуністів, у комсомольській (створе­на в 1922 році) — 43 члени ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про Сушки датується 1501 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року,
233 жителі Сушок воювали з ворогом на фронтах Великої Вітчизняної війни. За виявле­ний героїзм 113 з них нагороджено орденами й медалями. 114 чоловік загинуло смертю хороб­рих. У 1953 році на честь односельців і визволи­телів села, які полягли в бою з гітлерівцями, встановлено обеліск Слави. 1970 року споруджено пам’ятник В. І. Леніну.
У Сушках народився П. Д. Харченко — док­тор біологічних наук, професор.

Сучасна карта - Сушки