Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ягодинка

ЯГОДИНКА — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 20 км на північний схід від райцен­тру, за 2 км від залізничної станції Турчинка та за 0,5 км від автошляху Житомир — Коростень. Дворів — 52. Населення — 146 чоловік. Сільраді підпорядковані села Валки, Камінь, Новий Боб­рик, Стара Борова, Старий Бобрик, Турчинка, Ягодинка Друга.
На території Ягодинки розміщена бригада колгоспу «Більшовик» (центральна садиба в смт Новій Боровій). За трудові досягнення 50 хлібо­робів нагороджено орденами й медалями.
У селі є початкова школа, клуб, бібліотека 8 книжковим фондом 4375 томів, фельдшерсько-акушерський пункт, дитясла.
Партійна організація села Ягодинки налічує 26 комуністів, комсомольська (створена 1924 року) — 31 члена ВЛКСМ.
Ягодинка заснована в другій половині XVIII сто­ліття.
Радянську владу вста­новлено в січні 1918 року.
Під час Великої Віт­чизняної війни на фрон­тах проти німецьких за­гарбників билося 90 жи­телів Ягодинки. З них 48 нагороджено орденами й медалями. 60 чоловік по­лягли в боях за незалеж­ність Вітчизни. На честь їх у 1959 році встановлено пам'ятник.
Уродженцям с. Турчинки Ф. Г. Денисюку (1910— 1949) за виявлену хоробрість у битві за Дніпро в жовтні 1943 року присвоєно звання Героя Радян­ського Союзу, О. А. Рафальському вручено орден Леніна.
Поблизу сіл Ягодинки та Нового Бобрика зна­йдено крем'яні знаряддя доби неоліту.

Сучасна карта - Ягодинка