Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кишин

КИШИН — село, центр сільської Ради, розта­шоване за 12 км від райцентру, за 12 км від за­лізничної станції Олевськ. Через село прохо­дить автошлях Олевськ — Житомир. Дворів — 536, населення — 2 тис. чоловік. Сільраді підпо­рядковані села Болярка, Забороче, Лугове.
В Кишині розташована центральна садиба колгоспу ім. 1 Травня, що обробляє 2,8 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1,7 тис. га орної землі. Провідними культурами є жито, пшениця, льон та картопля. Тваринництво м'ясо-молочного напряму. Допоміжні підприєм­ства: цегельний завод, пилорама, майстерні.
В селі є середня школа, де 36 учителів на­вчає 604 учні, будинок культури на 400 місць, дві бібліотеки з книжковим фондом 14 тис. при­мірників, фельдшерсько-акушерський пункт, від­ділення зв'язку, будинок побутового обслугову­вання, п'ять магазинів.
Сільська парторганізація об'єднує 43 кому­ністи, три комсомольські — 182 члени ВЛКСМ.
За досягнуті успіхи в розвитку сільського господарства 90 односельців відзначені урядови­ми нагородами, в т. ч. орденом Леніна — ланкова-льонарка В. О. Павленко.
Село відоме з XVII ст. Радянську владу вста­новлено в січні 1918 року.
500 жителів Кишина брали участь у боротьбі а німецько-фашистськими загарбниками в роки Великої Вітчизняної війни. 50 громадян за муж­ність і відвагу удостоєні урядових нагород, а Й. Д. Павленку за героїзм, виявлений 1943 ро­ку під час форсування Дніпра, присвоєно зван­ня Героя Радянського Союзу.
На честь 196 односельців та воїнів-визволителів, які полягли на полі битви з німецько-фа­шистськими загарбниками, встановлено пам'ятник-обеліск та меморіальну дошку.

Сучасна карта - Кишин