Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Княжики

КНЯЖИКИ — село, центр сільської Ради. Роз­ташовані на березі річки Білуги (притока Росі), за 20 км на південь від районного центру та за 12 км від залізничної станції Зарудинці. Дво­рів — 245. Населення — 689 чоловік. Сільраді під­порядковане с. Сахни.
За колгоспом «За комунізм», центральна са­диба якого розміщена в Княжиках, закріплено 2446 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2276 га орної землі. Господарство — зерново-бу­рякового напряму. Розвинуте м'ясо-молочне тва­ринництво.
Працюють середня і початкова школи, в яких 18 учителів навчають 210 учнів, будинок куль­тури, бібліотека з фондом понад 8 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячі ясла і садок, магазин.
Партійна організація (створена 1929 року) об'єднує 44 комуністів, комсомольська (виникла 1924 року)—87 членів ВЛКСМ.
За досягнуті успіхи в праці 16 трудівників нагороджено орденами й медалями Союзу PCP.
Княжики відомі з 1736 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
В роки Великої Вітчизняної війни захищало Батьківщину від ворога 243 жителі села, з них 187 — загинуло, 163 — удостоєно урядових на­город.
У 1949 році встановлено пам'ятник воїнам-односельцям, а в 1967-му — обеліск вічної Слави воїнам-визволителям Княжиків, які полягли смертю хоробрих у боротьбі проти німецько-фа­шистських загарбників.

Сучасна карта - Княжики