Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Красногірка

КРАСНОГІРКА — село, центр сільської Ради, розташоване за 10 км від районного центру та за 14 км від залізничної станції Чуднів-Волин­ський. Дворів — 109. Населення — 368 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Довби­ші, Йосипівна й Красноволиця.
У Красногірці міститься центральна садиба колгоспу «Комунар», який обробляє 1191 га зем­лі, в т. ч. 1045 га орної. Вирощують переважно зернові культури та цукрові буряки. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За вирощування високих урожаїв зернових і технічних культур в 1940 році колгосп був нагороджений орденом «Знак Пошани».
За високі показники в праці 53 колгоспники відзначені урядовими нагородами.
Тут є восьмирічна школа, в якій 11 учителів навчають 160 учнів, бібліотека з фондом 9 тис. книжок, І клуб, медпункт, дитячі ясла на 30 місць.
На обліку в партійній І організації 26 комуністів, у комсомольській — 45 членів ВЛКСМ.
Село відоме з 1760 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
У 1941—1945 рр. на фронт пішли 285 жителів села, 99 з них загинули, 185 — нагороджені орденами й медалями СРСР. Се­ред них звання Героя Ра­дянського Союзу удостоє­ний М. Н. Бортовський, якому в селі спорудже­но пам'ятник, орденом Леніна відзначений М. О. Довбиш.
Воїнам, які полягли в боях проти німецько-фашистських загарбників, трудящі села вста­новили два пам'ятники.

Сучасна карта - Красногірка