Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Рижани

РИЖАНИ — село, центр сільської Ради, розта­шоване за 8 км на північний схід від райцентру, за 13 км від залізничної станції Турчинка, на автошляху Володарськ-Волинський — Турчинка. Дворів — 421. Населення — 1373 чоловіка. Сіль­раді підпорядковані села Волянщина, Грабівка, Данилівка, Невирівка.
На території Рижанів розміщена центральна садиба колгоспу «Росія», за яким закріплено 3170 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2245 га орної землі. Провідні культури — жито, пшениця, льон та картопля. Розвинуте тварин­ництво м'ясо-молочного напряму. Діє льонозавод.
У селі є середня школа, де 42 вчителі на­вчають 613 учнів, клуб, бібліотека з книжковим фондом 9189 томів, фельдшерсько-акушерський пункт, відділення зв'язку, дитсадок, дитясла.
За трудові досягнення 101 чоловіка нагоро­джено орденами й медалями, в т. ч. орденом Ле­ніна — вчителя Д. М. Батюка, орденом Жовтне­вої Революції — колишнього голову колгоспу Л. А. Зубрицького.
Парторганізація (створена 1924 року) налічує 46 комуністів, комсомольська (створена 1924 ро­ку) — 110 членів ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про село датується 1501 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни на фрон­тах проти німецько-фашистських загарбників билося 309 жителів села. За виявлену відвагу у боротьбі з ворогом 195 з них нагороджено орденами й медалями. Уродженцю Рижанів, керівни­ку Ніжинської підпільної комсомольської орга­нізації Я. П. Батюку посмертно присвоєно зван­ня Героя Радянського Союзу. На честь загиблих воїнів, які обороняли село в 1941 році, встанов­лено обеліск Слави (1967 р.).

Сучасна карта - Рижани