Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Дениші

ДЕНИШІ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване на лівому березі річки Тетерева, за 20 км від районного та обласного центру й заліз­ничної станції Житомир. Через село проходить автошлях Житомир — Любар. Дворів — 293. На­селення — 843 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Михайлівна та Улянівка.
На території Денишів міститься центральна садиба колгоспу ім. Щорса, який обробляє 1,4 тис. га землі, у т. ч. 1 тис. га орної. Госпо­дарство вирощує зернові культури, картоплю, льон. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво.
У селі є середня школа, в якій 24 вчителі на­вчають 251 учня, клуб, дві бібліотеки з книжко­вим фондом 15 тис. примірників, фельдшерсько-акушерський пункт, аптека, пологовий будинок, будинок побутових послуг, відділення зв'язку, будинок відпочинку.
За успіхи в розвитку народного господарства 48 трудівників села відзначені урядовими наго­родами. Серед них орденом Жовтневої Революції нагороджено ланкову М. А. Ратушинську, орде­ном Трудового Червоного Прапора — тракториста М. І. Камінського і вчительку Н. О. Кондратович.
Партійна організація налічує 24 комуністи, ком­сомольська — 94 члени ВЛКСМ.
Село засноване у XIX ст. В другій половині XIX ст. у Денишах працювала доменна піч на болотній руді, яку видобували в за­плавах Тетерева.
Радянську владу вста­новлено в січні 1918 року.
За тимчасової німецько-фашистської окупації на о v а    території Денишів діяла підпільна комсомольсько-молодіжна  організація, керівником, якої був B. C. Хаєцький. На фронтах Вели­кої Вітчизняної війни за­хищали Батьківщину 238 жителів села, 141 з яких загинув, 97 — нагороджені орденами й медалями CPCP.
Воїнам-визволителям села та односельцям, які полягли в боротьбі проти німецько-фашист­ських загарбників, трудящі села встановили три пам'ятники.
Дениші — батьківщина радянського геолога академіка АН УРСР В. Г. Бондарчука.
На території села виявлено кам'яні знаряд­дя доби бронзи, слов'янські кургани VI—VII ст. та могильник VIII—XII століть.

Сучасна карта - Дениші