Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Красівка

КРАСІВКА — село, центр сільської Ради. Роз­ташована за 20 км на схід від районного центру та за 12 км від залізничної станції Червоне. Дво­рів — 262. Населення — 742 чоловіка. Сільраді під­порядковане с. Дубівка (до 1948 року — Чехи).
В Красівці розміщена центральна садиба кол­госпу ім. Карла Маркса, за яким закріплено 1748 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1508 га орної землі. Колгосп спеціалізується на відгодівлі великої рогатої худоби. З технічних культур значне місце посідають цукрові буряки.
На території села є восьмирічна школа, в якій 12 учителів навчають 155 учнів, будинок куль­тури на 210 місць, бібліотека з фондом понад 6 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячі ясла, відділення зв’язку, майстерня по­бутового обслуговування.
Партійна організація (створена 1931 року) об’єднує 23 комуністів, комсомольська (виникла 1930 року) — 32 членів BЛKCM.
За успіхи, досягнуті в розвитку сільського господарства, освіти і медицини, 55 трудівників села нагороджено орденами й медалями Союзу PCP.
Село відоме з 1783 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 ро­ку. В липні 1924 року створено ТСОЗ ім. Карла Маркса.
Під час Великої Вітчизняної війни 367 жите­лів села брали участь у боротьбі проти гітлерів­ських окупантів. Всі вони відзначені урядовими нагородами. Уродженцеві Дубівки І. О. Сікорському присвоєно звання Героя Радянського Союзу. 76 односельців загинули за свободу і не­залежність Батьківщини.
В селі на честь загиблих воїнів-односельців і воїнів, які віддали своє життя за визволення Красівки від німецько-фашистських загарбників, 1965 року встановлено пам’ятник.

Сучасна карта - Красівка