Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Піщів

ПІЩІВ — село, центр сільської Ради, розта­шоване за 23 км від районного центру, за 22 км від залізничної станції Новоград-Волинський. Через село проходить автошлях Київ — Львів. Дворів — 367, населення — 1,1 тис. чоловіка. Сільраді підпорядковані села Дуплинки й Жеребилівка.
У Піщеві розміщується центральна садиба колгоспу «Прапор комунізму», який обробляє 2,7 тис. га земельних угідь, у т. ч. 2,1 тис. га ор­ної землі. Провідними сільськогосподарськими культурами є пшениця, ячмінь, картопля та цук­ровий буряк. Тваринництво м'ясо-молочного на­пряму. Діє лісництво, якому підпорядковано 6 тис. га лісу.
За успіхи в праці 52 колгоспників відзначено урядовими нагородами, у т. ч. орденом Жовтне­вої Революції — бригадира рільничої бригади Ф. Д. Мельника.
В селі — середня школа, де 28 учителів на­вчають 462 учні, будинок культури на 400 місць, бібліотека з книжковим фондом 7,5 тис. примір­ників, лікарня на 25 ліжок, амбулаторія, апте­ка, дитячі ясла, дві майстерні побутового обслу­говування, відділення зв'язку, три магазини.
Партійна організація (створена 23 серпня 1922 року) об'єднує 46 комуністів, комсомоль­ська (створена 1924 року) — 54 членів ВЛКСМ.
Село виникло 1650 року. Під час революції 1905—1907 рр. відбувалися масові селянські за­ворушення. Радянську владу встановлено в січ­ні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни в лави Ра­дянської Армії пішло 317 жителів села, в пар­тизанських загонах «За перемогу», ім. Щорса боролися проти ворога 48 чоловік. У боях з фа­шистами віддали своє життя 87. Орденами й ме­далями нагороджено 107 воїнів. На братській мо­гилі воїнів-визволителів села від гітлерівців встановлено пам'ятник, на честь загиблих одно­сельців — обеліск Слави.
Уродженцем села є український радянський письменник М. А. Карплюк.

Дивиться також інші населені пункти району:

Сучасна карта - Піщів