Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ходаки

ХОДАКИ — село, центр сільської Ради, розта­шоване за 12 км на схід від районного центру, за 14 км від залізничної станції Коростень й за 5 км від автошляху Київ — Ковель. Дворів — 218. Населення — 531 чоловік. Сільраді підпорядкова­ні села Горбачі, Купеч та Субине.
На території Ходаків розміщений виробни­чий відділок колгоспу «Світанок» (центральна садиба в с. Каленському). Вирощують зернові культури, льон, картоплю. Розвинуте тваринни­цтво м’ясо-молочного напряму. За трудові успі­хи 32 чоловіка нагороджені орденами й медаля­ми, в т. ч. вчитель М. X. Потапальський — орде­ном Леніна.
В селі є восьмирічна школа, де 15 учителів навчають 133 учні, будинок культури на 200 місць, бібліотека з книжковим фондом 5 тис. то­мів, фельдшерсько-акушерський пункт, відділен­ня зв’язку.
У партійній організації села Ходаків налічу­ється 24 комуністи, у комсомольській (створе­на 1923 року) — 14 членів ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про село датується 1570 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
За тимчасової німецько-фашистської окупації в районі Ходаків діяли партизани з’єднання
С. Ф. Маликова. На фронтах і в партизанських загонах воювало проти окупантів 130 жителів села, 84 з них нагороджено орденами й меда­лями. 76 чоловік загинуло смертю хоробрих. 1956 року на честь односельців і визволителів села, які полягли в боях з ворогом, встановлено обеліск Слави.
На околицях Ходаків виявлено давньоруське поселення та курганний могильник.

Сучасна карта - Ходаки