Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Гуменники

ГУМЕННИКИ — село, центр сільської Ради, розташоване на берегах річки Мики, притоки Те­терева, за 12 км на північний захід від районного центру і залізничної станції Коростишів та за 12 км від автошляху Київ — Львів, Дворів — 340. Населення — 988 чоловік. Сільраді підпорядко­ване с. Червоний Ровець.
В Гуменниках розміщена центральна садиба колгоспу «Комуніст», який має в користуванні 1641 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1295 га орної землі. Вирощують зернові куль­тури, картоплю. Розвинуте м'ясо-молочне тва­ринництво. За досягнуті успіхи в розвитку кол­госпного виробництва 66 колгоспників нагоро­джено орденами й медалями, в т. ч. голову кол­госпу В. П. Шатківського й доярку, делегата XXIV з'їзду КП України Л. М. Шегеду — орде­ном Леніна.
У селі є восьмирічна школа, де 15 учителів навчають 217 учнів, будинок культури на 300 місць, бібліотека з книжковим фондом 8473 то­ми, фельдшерсько-акушерський пункт.
Партійна організація (створена 1924 року) на­лічує 22 комуністи, комсомольська (створена 1925 року) — 48 членів ВЛКСМ.
Село засноване у першій половині XVIII ст.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
За тимчасової гітлерівської окупації в селі діяла підпільна патріотична група, яку очолю­вав К. П. Денисюк.
Під час Великої Вітчизняної війни 205 жите­лів села билися на фронтах проти німецько-фашистських загарбників. За виявлений героїзм у боях з ворогом 147 чоловік нагороджено орде­нами й медалями. 124 односельці загинуло смер­тю хоробрих. На честь їх у 1965 році споруджено пам'ятник.

Сучасна карта - Гуменники