Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Закусили

ЗАКУСИЛИ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 10 км на південний захід від район­ного центру, біля автошляху Коростень — Народичі. До найближчої залізничної станції Овруч — 25 км. Дворів — 223. Населення — 571 чоловік.
Сільській Раді підпорядковані села Бабиничі, Жерев.
На території Закусилів розміщена центральна садиба колгоспу «Перше травня», за яким за­кріплено 2261 га сільськогосподарських угідь, з них 1619 га орної землі та 610 га лісу. Колгосп вирощує зернові культури, льон та картоплю. Тваринництво м'ясо-молочного напряму.
За успішне виконання соціалістичних зобо­в'язань та продаж державі сільськогосподарської продукції в 1971 році колгосп нагороджено пере­хідним Червоним прапором Міністерства сіль­ського господарства СРСР і ЦК профспілки. За успіхи в розвитку сільськогосподарського ви­робництва нагороджено 78 чоловік, у т. ч. голову колгоспу Д. С. Смика, зоотехніка І. Я. Закусила, вчительку В. І. Смик, бригадира М. П. Виниченка, ланкового П. А. Закусила — орденом Тру­дового Червоного Прапора.
У восьмирічній школі — 174 учні, 17 учителів. Клуб на 200 місць, 2 бібліотеки з книжковим фондом 15 тис. книжок, фельдшерсько-акушер­ський пункт, поштове відділення, 2 магазини.
Партійна організація (утворена 1924 року) налічує 34 комуністи, у двох комсомольських — 40 комсомольців. Перший осередок виник 1924 року.
Вперше село згадується в писемних докумен­тах за 1681 рік. Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
306 жителів села брали участь у Великій Віт­чизняній війні, з них близько 200 чоловік наго­роджено орденами і медалями Радянського Со­юзу, 188 чоловік полягли смертю хоробрих. 1967 року встановлено обеліск на честь воїнів-земляків, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни.
Поблизу с. Жерева виявлено поселення доби неоліту, а біля с. Бабиничів — словенський кур­ганний могильник VI—VII століття.

Сучасна карта - Закусили