Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Котлярка

КОТЛЯРКА — село, центр сільської Ради. Розташована за 16 км на північний захід від районного центру та залізничної станції Попіль­ня. Через село протікає річка Безименка, прохо­дить автошлях Житомир — Сквира. Дворів — 308. Населення — 800 чоловік.
За колгоспом «Здобуток Жовтня», центральна садиба якого розміщена в селі, закріплено 1534,2 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1394,8 га орної землі. Провідними культурами є пшениця і цукрові буряки. Тваринництво — м'ясо-молочного напряму. Колгосп має цегель­ний завод, пилораму. Господарству присвоєно звання колгоспу високої культури землероб­ства.
На території села є восьмирічна школа, буди­нок культури на 400 місць, бібліотека з фондом 8 тис. книг, медичний пункт, дитячі ясла, пошто­ве відділення, 2 магазини.
Партійна організація об'єднує 28 комуністів, комсомольська — 19 членів BЛKCM.
За сумлінну працю 40 трудівників села від­значено урядовими нагородами. Серед них орде­ном Леніна нагороджено доярку О. М. Ткачук, ланкового механізованої ланки І. І. Верпахівського, орденом Трудового Червоного Прапора — бригадира рільничої бригади Б. М. Рудницького, бригадира тракторної бригади А. М. Коваля, аг­ронома М. А. Сольського, комбайнера В. П. Шин­каренка.
Село відоме з XVIII століття.
1917 року в Котлярці відбувся масовий ви­ступ селян проти поміщика. Радянську владу встановлено в січні 1918 року. 1920 року в селі розташовувався штаб Першої Кінної армії.
В боротьбі проти німецько-фашистських за­гарбників брали участь 150 жителів Котлярки, з них 63—нагороджені орденами й медалями, 82 — віддали своє життя за свободу і незалеж­ність Батьківщини.
1954 року встановлено пам'ятник загиблим воїнам-визволителям села від ворога в роки Ве­ликої Вітчизняної війни.
Уродженцем села є P. Н. Оксенюк — канди­дат історичних наук.

Сучасна карта - Котлярка